Przejdź do:
Zobacz, co robi Polityka Insight Masz pytanie? Z przyjemnością na nie odpowiemy.
m.wawrzynski@politykainsight.pl | +48 22 456 87 77

Ryzyka i Trendy

Ryzyka i Trendy startują w poniedziałek

Zapowiedź 2021-02-12
Podczas naszej dorocznej konferencji będziemy rozmawiać o polityce i mediach, o gospodarce, bezpieczeństwie i świecie oraz o zdrowiu i edukacji.

Zapowiedź

Ryzyka i Trendy online. Z powodu pandemicznej nieprzewidywalności tegoroczne Ryzyka i Trendy odbędą się bez udziału publiczności. 22 rozmowy, w których udział wzięło 33 rozmówców, zostały nagrane w studiu. 10 paneli, z których każdy trwa godzinę, będzie transmitowanych od poniedziałku do piątku o 10.00 i 15.00, a całość znajdzie się na stronie konferencji. Są tam również program i informacje o wszystkich uczestnikach - naszych gościach i prowadzących. Tematem przewodnim konferencji jest przewartościowanie, poszukiwanie nowego języka i lepszych narzędzi, które pozwolą nazwać i zrozumieć zachodzące zmiany.

Polityka i media. W pierwszym, otwierającym panelu Andrzej Bobiński będzie rozmawiał z filozofem i politologiem Ivanem Krastevem i z dziennikarzem Dariuszem Rosiakiem o styku mediów, informacji i demokracji. Przyczynkiem do rozmów są technologiczna i biznesowa transformacja branży informacyjnej, rosnące napięcia między rządami a firmami technologicznymi oraz pogarszająca się sytuacja polskich mediów. W środę Wojciech Szacki i Monika Helak będą rozmawiali z socjologami Martą Bucholc i Michałem Łuczewskim o tym, jak rok 2020 zmienił polskie społeczeństwo. I czy zmiana postrzegania roli państwa, bunt społeczny i narastające spory światopoglądowe pozwolą stworzyć nową wspólnotę, czy może pogłębią istniejące podziały.

Energetyka, gospodarka i bankowość. We wtorek Robert Tomaszewski i Dominik Brodacki spytają wiceprzewodniczącego KomEur Fransa Timmermansa, czy transformacja energetyczna może być sprawiedliwa, demokratyczna i pokojowa. O transformacji opowie również członek zarządu E.ON SE dr Karsten Wildberger. W czwartek MinRoz Jarosław Gowin przedstawi swoje pomysły na odbudowę gospodarki, a prezes Orange Polska Julien Ducarroz i prezes Ingka Group Jesper Brodin powiedzą, jak COVID zmienił i zmienia zarządzanie dużymi firmami i jak można przygotować się na przyszłe kryzysy, m.in. na skutki katastrofy klimatycznej. W piątek Adam Czerniak i Piotr Sobolewski wraz ze swoimi gośćmi zastanowią się, czy kończy się era banków oraz jak będzie wyglądała przyszłość ekosystemu finansowego.

Bezpieczeństwo, Europa, świat. W poniedziałek Marek Świerczyński ze swoimi gośćmi porozmawia o zagrożeniach, które przyniesie z sobą postcovidowy świat, i o tym, jak wpłyną one na rozumienie bezpieczeństwa. W środę Agnieszka Smoleńska i szef biura ECFR w Warszawie Piotr Buras będą rozmawiali m.in. z ministrem ds. europejskich Konradem Szymańskim, b. premierem Finlandii Alexandrem Stubbem i szefem ECFR Markiem Leonardem o europejskiej suwerenności. Zastanowią się także, czy jest w niej miejsce dla suwerennej Polski. Wreszcie w piątek Piotr Łukasiewicz spyta szefową GMF Karen Donfried o nowego amerykańskiego prezydenta, jego rząd i kolejne otwarcie w relacjach transatlantyckich.

Zdrowie i edukacja. 2020 r. zmusił nas wszystkich do skupienia się na tematach najważniejszych. We wtorek Piotr Żakowiecki będzie rozmawiał z MinZdro Adamem Niedzielskim o systemie ochrony zdrowia, a następnie wraz z panelem ekspertów zastanowi się, jak naprawić ochronę zdrowia poharataną przez dekady zaniedbań i przez ostatni pandemiczny rok. W czwartek Hanna Cichy będzie rozmawiała ze swoimi gośćmi o tym, jak będzie wyglądał rynek pracy przyszłości, czy czekają nas zmiany i czy powinniśmy się ich obawiać. Następnie zestawi zmieniającą się gospodarkę z wyzwaniami szkolnictwa na wszystkich szczeblach oraz - szerzej - systemem kształcenia społeczeństwa.

Partnerzy i przyjaciele. Tegoroczne Ryzyka i Trendy nie wydarzyłyby się bez wsparcia i pomocy naszych partnerów. Kolejny rok z rzędu partnerem głównym konferencji jest Orange Polska. Partnerami, z którymi mierzyliśmy się z powyższymi tematami, byli E.ON edis energia, IKEA Polska, Microsoft i Visa. Partnerami merytorycznymi konferencji są Europejska Rada Spraw Zagranicznych oraz German Marshall Fund of the United States. Partnerem medialnym tegorocznej edycji konferencji jest radio TOK FM. Dziękujemy.

Napisz do autora
dyrektor zarządzający
(+48 22) 436 73 13
a.bobinski@politykainsight.pl
Andrzej Bobiński
PI Alert
21:00
21.04.2024

Zakończyła się druga tura wyborów samorządowych

Odbyła się w 748 gminach, w tym 60 miastach prezydenckich, na obszarze zamieszkałym przez blisko 14 milionów osób. Według badań exit poll pracowni Ipsos prezydentem Wrocławia pozostanie Jacek Sutryk, którego poparło 67,8 proc. wyborców. Niezależny, ale popierany m.in. przez Lewicę polityk, pokonał w drugiej turze posłankę Trzeciej Drogi Izabelę Bodnar, która uzyskała 32,2 proc. Swoje stanowisko obronił także prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który otrzymał 56,1 proc. głosów. W drugiej turze pokonał Waldemara Szumnego z PiS (43,9 proc.). Według badań exit poll wybory na prezydenta Krakowa wygrał poseł KO Aleksander Miszalski. Poparło go 51,1 proc. wyborców. Pokonał niezależnego Łukasza Gibałę, który otrzymał 48,9 proc. głosów. Różnica jest jednak niewielka i ostateczne wyniki mogą pokazać innego zwycięzcę.

PI Alert
09:30
15.03.2024

Rozpoczęła się konferencja Warsaw European Conversation

Właśnie zaczęła się konferencja Warsaw European Conversation organizowana przez Politykę Insight oraz European Council on Foreign Relations. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo.

Publikacje
Publikacje
Publikacje