Zobacz,
kto czyta
Politykę Insight.

Nasza kampania w „Polityce”

Dostarczamy wiedzę, która pomaga podejmować decyzje.

Wawrzyniec Smoczyński

Dyrektor zarządzający

Zamów próbny dostęp

W 2015 r. możliwe są koalicje PO-PSL-SLD lub PiS-PSL-Nowa Prawica. Każda z nich byłaby mniej stabilna od obecnej.

Wojciech Szacki

Starszy analityk ds. politycznych

Przeczytaj całą analizę Zamów próbny dostęp

Polska nie wpadła w pułapkę średniego dochodu - istnieje jednak groźba spowolnienia gospodarczego.

Adam Czerniak

Główny ekonomista

Przeczytaj całą analizę Zamów próbny dostęp

W ramach unii energetycznej mogą powstać nowe interkonektory. Szanse na wspólne zakupy gazu są znikome.

Ignacy Niemczycki

Starszy analityk ds. europejskich

Przeczytaj całą analizę Zamów próbny dostęp

Nowa specustawa łupkowa to próba zatrzymania w Polsce koncernów wydobywczych, które nieoficjalnie sugerują, że wyniki wierceń są gorsze od spodziewanych.

Andrzej Bobiński

Starszy analityk ds. gospodarczych

Przeczytaj całą analizę Zamów próbny dostęp

Najzdrowsze regiony Polski to Podkarpacie, Małopolska i Podlasie - ich mieszkańcy żyją najdłużej i rzadziej umierają na choroby cywilizacyjne.

Piotr Arak

Starszy analityk ds. społecznych

Przeczytaj całą analizę Zamów próbny dostęp

Z mediów wylewa się codziennie morze informacji. W Polityce Insight wybieramy te najważniejsze i wyciągamy z nich istotne wnioski.

Łukasz Lipiński

Zastępca dyrektora

Zamów próbny dostęp

Dostarczamy wiedzę, która pomaga podejmować decyzje.

Zamów próbny dostęp

Produkty

PI Analizy

Pięć analiz dziennie na kluczowe tematy. Prognozy ekonomiczne, trendy gospodarcze, sytuacja polityczna, nasłuchy z Sejmu i z Brukseli. Tylko najważniejsze fakty i dane, zawsze na jednej stronie.

Przykładowy zestaw analiz

PI Briefing

Początek dnia dla tych, którzy muszą wiedzieć więcej. Przegląd sytuacji w polityce i gospodarce, prasówka, zmiany personalne w spółkach i rządzie. Zwięźle, w tempo i na temat. Do przeczytania w samochodzie lub przy kawie. Codziennie mailem o 8:00 rano.

Zobacz przykładowy briefing

PI Wiedza

Niezbędna wiedza na wyciągnięcie ręki. 1500 analiz dostępnych przez wyszukiwarkę i pogrupowanych na stronach tematycznych. Stale aktualizowane sondaże polityczne i wskaźniki ekonomiczne.

Zobacz stronę tematyczną

PI Publikacje

Aktualne briefy, dające zwięzły obraz zagadnienia. Przydatne dossiers, wyświetlające kontekst szerszych procesów. Pogłębione raporty o systemowych problemach polityki, gospodarki i Europy. Dostępne w formacie PDF, także na urządzenia mobilne.

Pobierz przykładową publikację

PI Wydarzenia

Specjalnie dla naszych odbiorców organizujemy spotkania z decydentami i liderami biznesu, seminaria eksperckie i otwarte debaty. Goście wysokiego szczebla, rzeczowe dyskusje, konkretne wnioski.

Zobacz galerię wydarzeń
PI Analizy
PI Briefing
PI Wiedza
PI Publikacje
PI Wydarzenia

Korzyści
dla menedżerów
dla polityków
dla urzędników
dla prawników
1Aktualne prognozy ekonomiczne
2Trendy w kluczowych sektorach
3Sylwetki nowych graczy biznesowych
4Najciekawsze raporty z konsultingu
1Monitoring sondaży i prognozy wyborcze
2Ciągła analiza układu sił na scenie politycznej
3Śledzenie strategii partii politycznych
4Sylwetki nowych graczy politycznych
1Pogłębiona analiza polityk resortowych
2Śledzenie najlepszych praktyk z zagranicy
3Najciekawsze raporty światowych think-tanków
4Sylwetki ministrów i urzędników
1Śledzenie prac legislacyjnych w resortach
2Szybka analiza projektów założeń i nowych ustaw
3Monitoring najważniejszych zmian w przepisach
4Portrety instytucji państwowych

Analitycy

Wawrzyniec Smoczyński

Dyrektor zarządzający

Pomysłodawca i twórca Polityki Insight. Studiował egiptologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz językoznawstwo ogólne i koptologię na Uniwersytecie Jerzego Augusta w Getyndze. Dziennikarz i redaktor, kierownik działu zagranicznego „Polityki”. Laureat nagrody im. Kwiatkowskiego za dziennikarstwo ekonomiczne (2010), Grand Press za dziennikarstwo specjalistyczne (2011) i nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego (2012). Open Society Fellow (2008), Marshall Memorial Fellow (2009), Munich Young Leader (2012), IMF Journalism Fellow (2011). Kieruje zespołem Polityki Insight i odpowiada za rozwój projektu.

Łukasz Lipiński

Zastępca dyrektora

Absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Przez 15 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, gdzie kierował działem krajowym (2008-2012), zagranicznym (2006-2008) i gospodarczym (wiceszef w latach 2001-2006). Poza nadzorowaniem pracy dziennikarzy odpowiadał m.in. za zamawianie sondaży, organizację obsługi wyborów i innych dużych wydarzeń. Marshall Memorial Fellow (2004), od 2007 r. członek komisji selekcyjnej tego programu. W Polityce Insight nadzoruje pracę zespołu, odpowiada za codzienną redakcję analiz i publikacji.

Wojciech Szacki

Starszy analityk ds. politycznych

Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2002-2012 był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, gdzie śledził politykę partyjną i opisywał zmiany opinii publicznej. Autor artykułów, felietonów, komentarzy, wywiadów i analiz politycznych. W Polityce Insight kieruje działem politycznym, odpowiada za śledzenie sceny partyjnej i utrzymywanie kontaktów z PO i PiS. Analizuje strategie partii, politykę rządu i prezydenta, odpowiada też za poranny briefing polityczny.

Joanna Sawicka

Analityk ds. politycznych

Ukończyła historię i socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. W Polityce Insight odpowiada za śledzenie polityki partyjnej i utrzymywanie kontaktów z ugrupowaniami lewicowymi. Specjalizuje się w analizach politycznych opartych na danych ilościowych, przygotowuje poranny briefing polityczny i przegląd prasy.

Adam Czerniak

Główny ekonomista

Doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Do 2012 r. ekonomista w departamencie gospodarki pieniężnej Kredyt Banku, wcześniej współpracował z Bankiem Światowym oraz Fundacją FOR, był też stypendystą Ronald Coase Institute. Autor publikacji naukowych z zakresu socjologii ekonomicznej oraz ekonomii instytucjonalnej. W Polityce Insight odpowiada za opracowywanie prognoz ekonomicznych, śledzenie wskaźników oraz analizę polityki pieniężnej i fiskalnej.

Dagmara Leszkowicz

Starszy analityk ds. makroekonomicznych

Ukończyła stosunki międzynarodowe na Akademii Humanistycznej w Pułtusku oraz kurs ekonomiczny i politologiczny organizowany przez Georgetown University i the Fund for American Studies. W latach 2007-2013 była dziennikarką agencji Reuters w Warszawie, zajmowała się polityką pieniężną i fiskalną, przygotowywała codzienne raporty z rynków finansowych Europy Środkowej. W Polityce Insight odpowiada za śledzenie sektora finansowego, a także analizę działań Ministerstwa Finansów i Narodowego Banku Polskiego. Przygotowuje poranny briefing gospodarczy.

Ignacy Niemczycki

Starszy analityk ds. europejskich

Absolwent zarządzania i ekonomii na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie oraz politologii i socjologii w Szkole Nauk Społecznych przy Polskiej Akademii Nauk. W latach 2008-2013 pracował w administracji rządowej, zajmował się m.in. bezpieczeństwem energetycznym Polski, polityką wschodnią, przygotowaniem programu polskiej prezydencji. Uczestniczył w negocjacjach Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2014-2020. W Polityce Insight kieruje działem europejskim, odpowiada za śledzenie polityki unijnej, działań Komisji i Parlamentu Europejskiego. Analizuje też politykę unijną państw członkowskich, w tym Polski.

Marek Wąsiński

Analityk ds. europejskich

Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim i międzynarodowych stosunków gospodarczych w Szkole Głównej Handlowej. Stypendysta programu Erasmus na Uniwersytecie Wiedeńskim. W Polityce Insight odpowiada za śledzenie spraw europejskich, specjalizuje się w funduszach unijnych, negocjacjach handlowych (TTIP) i unii bankowej. Przygotowuje też prognozy wyniku wyborów europejskich.

Andrzej Bobiński

Starszy analityk ds. gospodarczych

Ukończył lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Do 2012 r. kierownik Wydziału Relacji Zewnętrznych w Orange Polska. Równolegle współtworzył Wrocław Global Forum jako dyrektor sekretariatu tego wydarzenia. W latach 2006-2009 był koordynatorem programowym w Centrum Stosunków Międzynarodowych. W Polityce Insight kieruje działem gospodarczym, odpowiada za śledzenie gospodarki realnej, specjalizuje się w spółkach skarbu państwa, branży zbrojeniowej i cyfryzacji.

Robert Tomaszewski

Analityk ds. gospodarczych

Absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Northeastern Illinois University w Chicago. Studiował także na Radboud University Nijmegen w Holandii. W Polityce Insight odpowiada za śledzenie gospodarki realnej, specjalizuje się w energetyce, przemyśle ciężkim, chemicznym i odnawialnych źródłach energii. Przygotowuje codzienny przegląd prasy gospodarczej.

Marek Niedużak

Starszy analityk ds. prawnych

Adwokat, doktor nauk prawnych, absolwent Downside School oraz wydziałów prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu w Cambridge. Odbył aplikację adwokacką w Izbie Warszawskiej, zasiada w zarządzie Fundacji Adwokatury Polskiej. Przez pięć lat pracował w wiodących kancelariach prawniczych w Warszawie - Allen and Overy, Clifford Chance i Salans. Współpracuje jako wykładowca z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. W Polityce Insight kieruje działem prawnym, odpowiada za śledzenie legislacji i ocenę nowych regulacji.

Nina Telepko

Analityk ds. prawnych

Studentka ostatniego roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim, wiceprzewodnicząca Studenckiego Stowarzyszenia Etyki Prawniczej. Współpracuje z Krajową Radą Sądownictwa i Instytutem Prawa i Społeczeństwa (INPRIS) przy projekcie monitoringu postępowań dyscyplinarnych sędziów. W Polityce Insight odpowiada za śledzenie legislacji, w szczególności nowych przepisów podatkowych. Przygotowuje zapowiedzi posiedzeń rządu i Sejmu oraz relacje z posiedzeń komisji sejmowych.

Piotr Arak

Starszy analityk ds. społecznych

Doktorant na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent Instytutu Polityki Społecznej. Do 2012 r. pracował w Programie Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) nad badaniem rozwoju społecznego w Polsce. W latach 2008-2011 pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był doradcą ministra administracji i cyfryzacji, współpracował z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. Współautor rządowych raportów „Polska 2030” oraz „Młodzi 2011”. W Polityce Insight kieruje działem społecznym, zajmuje się rynkiem pracy i ubezpieczeniami społecznymi. Pisze analizy socjoekonomiczne i demograficzne.

Piotr Żakowiecki

Analityk ds. społecznych

Absolwent nauk politycznych na London School of Economics oraz polityki publicznej na National University of Singapore, studiował również na Hertie School of Governance w Berlinie. W latach 2011-2012 pracował w departamencie analiz strategicznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w departamencie analiz w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. W Polityce Insight odpowiada za tematykę zdrowotną i farmaceutyczną, zajmuje się też analizą najlepszych praktyk międzynarodowych i porównywaniem polityk publicznych państw.

Dyrekcja Polityka Makroekonomia Europa Gospodarka Prawo Sprawy społeczne
Wawrzyniec Smoczyński
Dyrektor
Łukasz Lipiński
Zastępca dyrektora
Wojciech Szacki
Starszy analityk ds. politycznych
Joanna Sawicka
Analityk ds. politycznych
Adam Czerniak
Główny ekonomista
Dagmara Leszkowicz
Starszy analityk ds. makroekonomicznych
Ignacy Niemczycki
Starszy analityk ds. europejskich
Marek Wąsiński
Analityk ds. europejskich
Andrzej Bobiński
Starszy analityk ds. gospodarczych
Robert Tomaszewski
Analityk ds. gospodarczych
Marek Niedużak
Starszy analityk ds. prawnych
Nina Telepko
Analityk ds. prawnych
Piotr Arak
Starszy analityk ds. społecznych
Piotr Żakowiecki
Analityk ds. społecznych

Abonamenty

Polityka Insight jest serwisem zamkniętym, dostępnym w płatnej subskrypcji. Oferujemy abonamenty:

korporacyjne
urzędowe
dyplomatyczne

Serwis jest skierowany do osób na stanowiskach kierowniczych i pracowników wyższego szczebla. Proponujemy dostępy:

kierownicze
zbiorowe*
* powyżej określonej liczby dostępów kierowniczych, po numerze IP klienta

Zapraszamy do kontaktu

Anna Puchacz
Dyrektor sprzedaży
Teresa Teleżyńska
Specjalista ds. klientów zagranicznych
Zamów próbny dostęp

Klienci

Z Polityki Insight korzysta już ponad 100 instytucji prywatnych, publicznych i międzynarodowych. Wśród nich:


FAQ
Czym jest Polityka Insight?
Polityka Insight to centrum analityczne, które wytwarza i rozpowszechnia wiedzę o polityce, gospodarce i sprawach europejskich. Stawiamy na niezależność i bezstronność, dlatego obecnie nie przygotowujemy analiz ani opracowań na zlecenie.
Co nas wyróżnia?
Selektywność, precyzja, zwięzłość. Z ogromu informacji wyławiamy to, co naprawdę istotne. Zamiast opisywać, analizujemy - szukamy przyczyn, implikacji, zależności i interesów. Wyświetlamy możliwe scenariusze, rozwiązania, szanse i ryzyka. Wnioski prezentujemy w skondensowanej formie, zawsze na jednej stronie.
Co oferujemy?
Tworzymy unikalny serwis analityczny o polityce, gospodarce i sprawach europejskich. W ramach abonamentu każdy odbiorca otrzymuje poranny briefing, codzienny zestaw nowych analiz oraz dłuższe opracowania. Organizujemy także spotkania z decydentami, seminaria eksperckie i otwarte debaty.
Kto pisze analizy?
Polityka Insight dysponuje własnym, starannie dobranym zespołem analityków – ekonomistów, prawników i socjologów z doświadczeniem w administracji i biznesie. Zespół jest podzielony na sześć działów: Polityka, Makroekonomia, Europa, Gospodarka, Prawo i Sprawy społeczne.
Jak pracujemy?
Nasz zespół stale obserwuje prace ministerstw i rządu, koniunkturę gospodarczą i trendy sektorowe oraz procesy decyzyjne w Brukseli. Jesteśmy obecni na posiedzeniach Sejmu, szczytach europejskich i konferencjach biznesowych. Czytamy raporty think-tanków, przetwarzamy dane statystyczne i ekonomiczne.
Kto nas czyta?
Nasz serwis jest skierowany do odbiorców instytucjonalnych w biznesie, administracji, polityce i dyplomacji. Politykę Insight czytają ministrowie, prezesi i ambasadorowie, a także menedżerowie i urzędnicy średniego szczebla, którzy wykorzystują serwis jako źródło wiedzy do własnych opracowań.
Ile kosztuje abonament?
Ceny abonamentów zależą od typu instytucji i liczby dostępów. Ofertę przedstawiamy po zapoznaniu się z potrzebami każdego klienta.
Co łączy Politykę Insight z Polityką?
Polityka Insight powstała i działa w ramach wydawnictwa Polityka, ale jest niezależna od tygodnika. Ma odrębny zespół, a sam serwis skierowany jest do węższej grupy odbiorców – osób zawodowo zajmujących się biznesem, administracją publiczną i dyplomacją.

Pełny dostęp przez 14 dni

Prosimy o podanie danych, aby nasz konsultant mógł założyć dla Państwa osobiste konto użytkownika. Uruchomimy dwutygodniowy dostęp do Polityki Insight — bezpłatnie i bez zobowiązań.

Dziękujemy.

Niebawem prześlemy mail powitalny z danymi do logowania.