Nowe rozdanie:
briefing powyborczy

Wybory parlamentarne miały przynieść odpowiedzi na pytania dotyczące kształtu polskiej sceny politycznej w najbliższych latach, ale ich wyniki zrodziły tyle samo nowych wątpliwości, ile starych rozwiązały. Prawo i Sprawiedliwość, wzmocnione sukcesem w majowych wyborach europejskich, pewnie kroczyło po zwycięstwo i choć zdobyło rekordową liczbę głosów, to ostateczne wyniki nie wprawiły przedstawicieli partii rządzącej w euforię. W Sejmie IX kadencji, oprócz powracającej lewicy, znalazło się miejsce dla Konfederacji, co oznacza umocnienie się prawicy „na prawo od PiS”. Pewniej mogą też poczuć się Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin, których ugrupowania wprowadziły do parlamentu po kilkunastu posłów. Prawo i Sprawiedliwość poniosło również prestiżową porażkę w wyborach do Senatu, który może zostać przejęty przez opozycję.

Zamów briefing powyborczy z udziałem naszych analityków dla kluczowych decydentów z Twojej firmy albo instytucji. Nasi eksperci scharakteryzują nowe powyborcze rozdanie, wskażą jak zmieni się dynamika rządów PiS oraz nakreślą możliwe scenariusze na najbliższe tygodnie co pozwoli łatwiej przygotować strategie biznesowe.

Kluczowe pytania

Prawo i Sprawiedliwość – monolit czy kolos na glinianych nogach?

Koalicja Obywatelska – czy Grzegorz Schetyna straci władzę, czy KO ma pomysł na siebie i na kluczową kampanię prezydencką?

Lewica – czy będzie stanowić powiew świeżości w polskim Sejmie i czy ma szansę zastapić KO jako główna frakcja opozycyjna?

Konfederacja – niegroźne kuriozum czy polski Jobbik?

Senat – realny instrument wpływu opozycji na władzę czy tylko symboliczny sukces?

Wybory prezydenckie – kto stanie w szranki z Andrzejem Dudą, czy opozycja wystawi jednego kandydata?

Polityka InsightMateriał wprowadzający ok. 6 stron

Stawka – o co toczy się gra

Kalendarium – najważniejsze nadchodzące wydarzenia

Wyniki wyborów – wygrani i przegrani

Kluczowi aktorzy – kto stworzy rząd i będzie kształtował scenę polityczną

Nowe twarze – kogo warto obserwować w przyszłym parlamencie

Co się zmieni – polityka, gospodarka, kwestie społeczne, układ sił

Polityka InsightPrezentacja ok. 80 minut

Wynik wyborów – krótkie podsumowanie

Analiza foresightowa – najbardziej prawdopodobny kierunek zmian w rządzie i polityce gospodarczej

Ocena ryzyk politycznych – wpływ wyniku wyborów na konsumentów, gospodarkę i wybrane przez zamawiającego branże

Sesja Q&A

Polityka InsightPozostałe szczegóły

W briefingu przygotowanym w języku polskim albo angielskim weźmie udział 1-2 analityków Polityki Insight

Prezentacja może być zorganizowana w siedzibie Polityki Insight albo innym miejscu wskazanym przez zamawiającego

Zapewniamy wydrukowany materiał wprowadzający dla każdego uczestnika briefingu oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej

Jako dodatkową usługę, po prezentacji możemy przygotować pogłębiony research note z odpowiedziami na szczegółowe pytania zamawiającego

Analitycy

Andrzej Bobiński dyrektor zarządzający
Adam Czerniak główny ekonomista
Wojciech Szacki starszy analityk ds. politycznych
Joanna Sawicka starszy analityk ds. politycznych
Monika Helak badaczka
Ryszard Łuczyn analityk ds. politycznych
Wojciech Pawłuszko starszy analityk ds. prawnych

O nas

Polityka Insight to pierwsza w Polsce platforma wiedzy dla liderów biznesu, decydentów politycznych i dyplomatów. Działa od sześciu lat i ma trzy linie biznesowe: wydaje serwisy analityczne dostępne w abonamentach (PI Premium, PI Finance i PI Energy), przygotowuje opracowania, prezentacje i szkolenia na zlecenie firm, administracji publicznej i organizacji międzynarodowych oraz organizuje debaty tematyczne i konferencje. Więcej informacji: www.politykainsight.pl

Napisz do nas, żeby otrzymać ofertę

Maciej Michalik manager projektów badawczych
m.michalik@politykainsight.pl

lub wypełnij formularz

Dziękujemy,
odpiszemy!

Dbamy o Pani/Pana prywatność. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Polityka Insight Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02‑309), ul. Słupecka 6. więcej»
Dane będą przetwarzane w celu skontaktowania się z Panią/Panem (podstawę przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit a) RODO), a także – w celu przesyłania Pani/Panu drogą mailową informacji handlowych lub marketingowych administratora danych (podstawę przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – prawnie uzasadniony interes administratora danych w postaci marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług) Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych . Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do skontaktowania się z Panią/Panem. Jeżeli uzna Pani/Pan, że dane są przetwarzane niezgodnie z przepisami prawa, będzie Pani/Pan mogła/mógł wnieść skargę do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zgodę na wysyłanie informacji handlowych elektronicznym kanałem komunikacji może Pani/Pan cofnąć w dowolnym momencie, pisząc wiadomość na adres kontakt@politykainsight.pl.
Pani/Pana dane mogą być przekazywane podmiotom świadczącym na rzecz administratora usługi z zakresu obsługi technicznej, IT, prawnej lub księgowej. Pani/Pana dane będą przechowywane przez okres niezbędny do skontaktowania się z Panią/Panem. Dodatkowe informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdzie Pani/Pan w polityce prywatności.